اولین جلسه هماهنگی رویداد ملی نوآوری مشارکت اجتماعی جوانان (نما) با حضور مدیر مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان وزارت ورزش و جوانان و معاونین جوانان استان های منتخب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ روبداد ملی نوآوری مشارکت اجتماعی جوانان ) نما (به همت اداره کل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان برنامه ریزی شده است که به منظور هماهنگی برگزاری این رویداد جلسه ای با حضور مرتضی کامل نواب مدیر مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان و معاونین جوانان استان های منتخب در ساختمان جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.
دکتر کامل نواب هدف از برگزاری این رویداد را جذب جوانان نوآور در قالب گروه های کاری، به سمت مشارکت اجتماعی و همچنین استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه دانست.
وی افزود: این رویداد سعی دارد بستری فراهم کند تا جوانان بتوانند ایده های خود را در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و سپس با بررسی کارشناسی، برترین ایده ها شناسایی و صاحبان این ایده ها برای شرکت در اردوهای توانمندساز منطقه ای دعوت شوند.
مدیر مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه جوانان با بیان اینکه این رویداد ویژه گروه های جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال است گفت: کلیه جوانان در این مقطع سنی که به صورت گروه های ۳تا ۵ نفره فعالیت دارند چه در قالب سازمان مردم نهاد، گروه های دوستانه و… می توانند در این رویداد شرکت کنند.
وی رویداد نما را برنامه ای برای شناسایی و معرفی برترین ایده های جوانان در حوزه مسائل اجتماعی و پاسخ های مناسب برای آن دانست و عنوان داشت: زمان برگزاری این رویداد به صورت سراسری اعلام خواهد شد و شرکت در آن به صورت برخط خواهد بود و جوانان علاقمند پس از اعلام فراخوان ثبت نام، می توانند برای کسب اطلاع از جزئیات برنامه به ادارت کل استان خود مراجعه کنند.
کامل نواب با اشاره به اینکه نشست امروز به منظور هماهنگی در خصوص برگزاری رویداد نما تشکیل شده است گفت: خروجی این رویداد معرفی و تقدیر از ایدهای برتر جوانان در حوزه حل مسائل اجتماعی خواهد بود و امیدوارم این رویداد زمینه لازم برای استفاده از دانش و نیروی جوانی در مواجهه با مسائل اجتماعی را فراهم کند ..
در این نشست برنامه های اجرایی ، زمانبندی نشست، انتظارات از استانها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *