معرفی ۳ طرح برتر رویداد ملی‌ نما در اصفهان

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: رویداد ملی نما مخصوص جوانانی است که با برخورداری از دغدغه و مسئله مشخص، ایده‌های نوآورانه خود را در راستای توسعه مشارکت‌های اجتماعی ارائه کردند.

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، رویداد ملی نوآوری مشارکت‌های اجتماعی جوانان از روز دوشنبه، بیست‌ونهم آبان تا دوم آذر به میزبانی اصفهان در سالن فیروزه دانشگاه علوم پزشکی برگزار خواهد شد.

فرهاد کریمی درباره رویداد ملی نما اظهار کرد: هدف از برگزاری این رویداد، فعال‌سازی جوانان ایده‌پرداز در قالب گروه‌های کاری، سوق دادن آنها به سمت مشارکت اجتماعی، همچنین استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه است.

وی افزود: این رویداد بستری را فراهم کرد تا جوانان بتوانند ایده‌های خود را در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و نزدیک به ۴۲۳ تیم با طرح‌ها و ایده‌های نو از سراسر کشور اعلام آمادگی کردند و در این بین ۷۴ طرح برگزیده و به مرحله نهایی رسید.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان اینکه مرحله نهایی رویداد ملی نما در اصفهان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: چهار پهنه نوآوری مشارکت‌های اجتماعی به میزبانی استان‌های آذربایجان شرقی، گلستان، سیستان و بلوچستان و کرمانشاه برگزار شد و مرحله نهایی از روز دوشنبه بیست‌ونهم آبان تا دوم آذر با حضور استان‌های اصفهان، تهران، فارس، قم، کهکیلویه و بویراحمد، مرکزی، چهارمحال و بختیاری و البرز برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: رویداد ملی نما مخصوص جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله‌ای بود که در قالب گروه‌های سه تا پنج‌نفره و با برخورداری از دغدغه و مسئله مشخص، ایده‌های نوآورانه خود را در راستای توسعه مشارکت‌های اجتماعی ارائه کردند.

کریمی تصریح کرد: طرح‌های موجود که به مرحله نهایی رویداد نما رسیده، طرح‌هایی است که از بطن جامعه هستند و جوانان دغدغه‌مند با نگاه علمی و کارشناسانه در راستای رفع چالش‌ها و آسیب‌های اجتماعی ایده‌پردازی کردند.

وی با بیان اینکه طرح‌های منتخب برای عملیاتی شدن به بالاترین نهاد اجرایی مربوطه ارائه خواهد شد و ضمن ابراز امیدواری از اینکه اصفهان میزبان خوبی برای مرحله نهایی رویداد ملی نما باشد، گفت: در اصفهان قرار است با بررسی طرح‌ها، سه طرح برتر معرفی شوند و هر کدام بر حسب موضوع به بالاترین مقام دستگاه مربوطه ارجاع خواهد شد، به‌طور مثال طرح‌های مربوط به محیط زیست در راستای عملیاتی شدن به سازمان محیط زیست ارائه خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *