معاونت امور جوانان فراخوان رویداد ملی نوآوری در مشارکت‌‌های اجتماعی (نما) را اعلام کرد که بر این اساس، گروه های جوان 18 تا 25 ساله تا نوزدهم خرداد ماه 1402 فرصت دارند ایده های خلاقانه خود در جهت توسعه مشارکت های اجتماعی را ارائه دهند.

به گزارش خبرنگار حوزه جوانان خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی، مهدی قناد معاون امور جوانان ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در راستای وظایف خود در حوزه توسعه مشارکت اجتماعی جوانان اقدام به برگزاری رویداد ملی نوآوری در مشارکت‌‌های اجتماعی (نما) نموده است. این رویداد ویژه گروه های جوانان 18 تا 25 ساله ای است که ایده های خلاقانه در جهت توسعه مشارکت های اجتماعی دارند. مهلت ثبت نام در این رویداد، تا نوزدهم خرداد ماه 1402 خواهد بود.

قناد گغت : رویداد نما رویدادی است که تلاش می کند برترین ایده های جوانان در حوزه مسائل اجتماعی و پاسخ های مناسب برای حل آن را با رویکرد افزایش مشارکت اجتماعی شناسایی و معرفی کند و هدف از برگزاری این رویداد فعالسازی جوانان نوآور در قالب گروه های کاری، و سوق دادن آنها به سمت مشارکت اجتماعی و همچنین استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه است.

این رویداد سعی دارد بستری فراهم کند تا جوانان بتوانند ایده های خود را در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و سپس با بررسی کارشناسی برترین ایده ها شناسایی و در اردوهای توانمندساز منطقه ای دعوت شوند.

وی گفت : نما مخصوص جوانان 18 تا 25 ساله ای است که در قالب گروه های 3 الی 5 نفره و با برخورداری از دغدغه و مسئله مشخص می خواهند ایده های نوآورانه خود را در راستای توسعه مشارکت های اجتماعی به بلوغ رسانده و به ورطه عمل برسانند.

معاون امور جوانان ورزش و جوانان خراسان جنوبی ، مهلت ثبت نام در این رویداد را تا نوزدهم خرداد ماه 1402 اعلام کرد و گفت : و کلیه گروه های جوانان 18 تا 25 سال چه در قالب سمن، گروه های دوستانه و… که ایده ای نو در حوزه مسائل اجتماعی دارند می‌توانند از طریق درگاه namaevent.com در رویداد نما ثبت نام کنند و برای دریافت توضیحات بیشتر در خصوص جزئیات این رویداد با شماره‌ 021-44201008 تماس گرفته. اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی پس از غربالگری در تاریخ 30 خردادماه اعلام خواهد شد.

قناد گفت : رویداد نما در قالب سلسله ‌کمپ‌‌های مسئله تا ایده در پنج پهنه جغرافیایی کشور در استان های آذربایجان شرقی، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اصفهان به ترتیب در ماه های تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان 1402 برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد : در این کمپ‌ها، مسیر حل مشکلات اجتماعی به طور تخصصی از گذرگاه مشارکت‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای حوزه خلاقیت و نوآوری و همچنین با تکیه بر اصول نوآوری آموزشی، فرایند یادگیری و خلق نتایج برای مخاطبین به فرایندی جذاب و عملی تبدیل می شود و مخاطبان به سوی تولید ایده‌های سرمایه‌ پذیر قابل قبول هدایت می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *