معاونت امور جوانان فراخوان رویداد ملی نوآوری در مشارکت‌‌های اجتماعی (نما) را اعلام کرد که بر این اساس، گروه های جوان 18 تا 25 ساله تا نوزدهم خرداد ماه 1402 فرصت دارند که ایده های خلاقانه خود در جهت توسعه مشارکت های اجتماعی را ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری برنا از قم،  روح الله مقدم معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم گفت: معاونت امور جوانان در راستای وظایف خود در حوزه توسعه مشارکت اجتماعی جوانان اقدام به برگزاری رویداد ملی نوآوری در مشارکت‌‌های اجتماعی (نما) کرده است.این رویداد ویژه گروه های جوانان 18 تا 25 ساله ای است که ایده های خلاقانه در جهت توسعه مشارکت های اجتماعی دارند. مهلت ثبت نام در این رویداد، تا نوزدهم خرداد ماه 1402 خواهد بود.

وی افزود: رویداد نما رویدادای است که تلاش می کند برترین ایده های جوانان در حوزه مسائل اجتماعی و پاسخ های مناسب برای حل آن را با رویکرد افزایش مشارکت اجتماعی شناسایی و معرفی کند و هدف از برگزاری این رویداد فعالسازی جوانان نوآور در قالب گروه های کاری، و سوق دادن آنها به سمت مشارکت اجتماعی و همچنین استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه است.

مقدم گفت: این رویداد سعی دارد بستری فراهم کند تا جوانان بتوانند ایده های خود را در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و سپس با بررسی کارشناسی برترین ایده ها شناسایی و در اردوهای توانمندساز منطقه ای دعوت شوند.

وی تصریح کرد: نما مخصوص جوانان 18 تا 25 ساله ای است که در قالب گروه های 3 الی 5 نفره و با برخورداری از دغدغه و مسئله مشخص می خواهند ایده های نوآورانه خود را در راستای توسعه مشارکت های اجتماعی به بلوغ رسانده و به ورطه عمل برسانند.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان قم بیان داشت: مهلت ثبت نام در این رویداد، تا نوزدهم خرداد ماه 1402 است و کلیه گروه های جوانان 18 تا 25 سال چه در قالب سمن، گروه های دوستانه و… که ایده ای نو در حوزه مسائل اجتماعی دارند می‌توانند از طریق درگاه namaevent.com در رویداد نما ثبت نام کنند و برای دریافت توضیحات بیشتر در خصوص جزئیات این رویداد با شماره‌ 02144201008 تماس گرفته و یا در پیام‌رسان‌های اجتماعی ایتا و بله به شماره 09354683734 پیام دهند. اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی پس از غربالگری در تاریخ 30 خردادماه اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: رویداد نما در قالب سلسله ‌کمپ‌‌های مسئله تا ایده در پنج پهنه جغرافیایی کشور در استان های آذربایجان شرقی، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اصفهان به ترتیب در ماه های تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان 1402 برگزار خواهد شد.

مقدم گفت: در این کمپ‌ها، مسیر حل مشکلات اجتماعی به طور تخصصی از گذرگاه مشارکت‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با بهره‌گیری از روش‌ها و ابزارهای حوزه خلاقیت و نوآوری و همچنین با تکیه بر اصول نوآوری آموزشی، فرایند یادگیری و خلق نتایج برای مخاطبین به فرایندی جذاب و عملی تبدیل می شود و مخاطبان به سوی تولید ایده‌های سرمایه‌ پذیر قابل قبول هدایت می شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *