سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: رویداد ملی نما فرصت مناسبی برای ایده پردازی و شناسایی برترین ایده های جوانان است و انتظار می رود جوانان یزدی مشارکت بالایی در این رویداد داشته باشند.

زهیر حاجی حسینی در این خصوص گفت : رویداد ملی نوآوری مشارکت اجتماعی جوانان (نما) ویژه گروه‌های جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال به صورت گروه‌های سه تا پنج نفره چه در قالب سازمان مردم نهاد و گروه‌های دوستانه می توانند در این رویداد شرکت کنند.
وی افزود: جذب جوانان نوآور در قالب گروه‌های کاری به سمت مشارکت اجتماعی و استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه از اهداف این رویداد است و تلاش شده تا جوانان بتوانند ایده‌های خود را در زمینه مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و سپس با بررسی کارشناسی برترین ایده ها شناسایی و در اردوهای توانمندساز منطقه‌ای دعوت شوند.
سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان یزد بیان داشت: نما، رویدادی است که تلاش می کند برترین ایده های جوانان در حوزه مسائل اجتماعی و پاسخ های مناسب برای حل آن را با رویکرد افزایش مشارکت اجتماعی شناسایی و معرفی کند.

حاجی حسینی ادامه داد: رویداد نما در قالب سلسله ‌کمپ‌های مسئله تا ایده در پنج پهنه جغرافیایی کشور در استان های آذربایجان شرقی، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اصفهان به ترتیب در ماه های تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان یزد تصریح کرد: در این کمپ ‌ها، مسیر حل مشکلات اجتماعی به طور تخصصی از گذرگاه مشارکت‌های اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد و با بهره ‌گیری از روش‌ها و ابزارهای حوزه خلاقیت و نوآوری و همچنین با تکیه بر اصول نوآوری آموزشی، فرایند یادگیری و خلق نتایج برای مخاطبین به فرایندی جذاب و عملی تبدیل می شود و مخاطبان به سوی تولید ایده‌های سرمایه‌ پذیر قابل قبول هدایت می شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: از جوانان خلاق و ایده پرداز یزدی دعوت می شود تا در این رویداد مشارکت بالایی داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *