معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: ثبت نام جوانان در رویداد نوآوری مشارکت اجتماعی یا نوآوری در مشارکت اجتماعی«نما» تا 19 خرداد انجام می شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا از قزوین؛ امیر اسلامی صدر در خصوص این رویداد اجتماعی گفت: بر اساس اعلام دفتر مشارکت‌ های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ، رویداد «نما» از امروز تا ۱۹ خرداد ماه، برگزار می شود.

وی افزود: از جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله دارای ایده نوآورانه برای حل مسئله اجتماعی دعوت می شود تا در این رویداد ثبت نام کنند.

اسلامی صدر تصریح کرد: رویداد نوآوری مشارکت اجتماعی یا نوآوری در مشارکت اجتماعی با عنوان« نما» فرصتی برای فراخوان ایده‌های جوانان در حوزه خلاق و نوآورانه است که افراد با حضور در این رویداد می‌توانند مسائل اجتماعی مورد نظر خود را طرح کرده و پاسخی که برای حل این مساله در محیط پیرامونی خود نظیر دانشگاه، محله، شهر و کشور دارند را تدوین و در سامانه namaevent.com درج کنند.

معاون جوانان استان قزوین بیان کرد: جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله در قالب تیم‌های سه تا پنج نفره می‌توانند با مراجعه به پایگاه namaevent.com  ضمن ثبت اطلاعات گروه خود ایده و مسئله مورد نظر را نیز ثبت کنند.

وی گفت: ثبت نام «نما»  از امروز آغاز شده و تا ۱۹ خرداد ادامه دارد و در پایان مهلت ثبت نام ایده‌هایی که به دبیرخانه رویداد رسیده غربالگری می‌شود و به صورت پهنه محور و منطقه‌ای در پنج نقطه از کشور «بوت کمپ» یا اردوی پایانی این رویداد برگزار می‌شود.

اسلامی صدر اظهارداشت:در هر منطقه ۱۵ گروه از استان های پیرامون آن منطقه از ایده‌های برتر به این«بوت کمپ» دعوت می‌شوند.

وی گفت: استان های آذربایجان شرقی، کرمانشاه، اصفهان، گلستان و سیستان و بلوچستان پنج نقطه تعیین شده برای برگزاری بوت کمپ در نظر گرفته شده و منتخبان در قالب ۱۵ گروه یا تیم از استان‌های مجاور این پنج نقطه به این استان‌ها برای شرکت در بوت کمپ دعوت می‌شوند و در قالب یک اردوی آموزشی و توانمندسازی سه روزه ایده‌های برتر مورد ارزیابی و توانمندسازی قرار می‌گیرد و در هر منطقه ایده برتر مورد حمایت قرار می‌گیرد.

این مسئول اظهارداشت: حمایت از ایده‌های برتر شامل معرفی تیم‌ها به شبکه زیست بوم نوآوری کشور، انجام حمایت در قالب تسهیلات، اعطای وام‌های کم بهره، ارائه مشاوره و منتورینگ ظرف شش ماه پس از برگزاری رویداد صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله که برای حل یک مسئله ایده نوآورانه دارند و می‌تواند جمعی از مردم را برای حل آن مسئله به میدان آورده و مشارکت اجتماعی آنها را فراهم کند می‌توانند در این رویداد شرکت کنند.

اسلامی صدر اظهارداشت: در واقع ایده‌ای که افراد مطرح می‌کنند باید منتهی به حل مسئله با مشارکت دیگران شود تا هم افزایی دیگران را به همراه داشته باشد.

وی گفت: منظور از ایده‌ها، ایده های خلاق و نوآورانه‌ای است که بتواند حل یک مسئله اجتماعی را در گرو مشارکت جمعی از افراد و نه به صورت انفرادی دنبال کند.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین اظهارداشت: از دبیران تشکل های جوانان استان درخواست می شود با توجه به اهمیت موضوع نسبت حضور در رویداد ملی نما و انعکاس این رویداد در فضای مجازی استان جدی بوده و برای بهره برداری کلیه جوانان خلاق استان مشارکت فعالانه داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *