مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در اختتامیه رویداد نما:

در رویداد نما همکاری خوبی بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت علوم شکل گرفت

ذوالفقارزاده در اختتامیه اولین کمپ آموزشی رویداد نما با بیان اینکه در این رویداد همکاری خوبی بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت علوم شکل گرفت گفت: شناسایی دانشجویان کنش‌گر و مستعد از طریق رویدادهای این چنینی و اتصال آنها به مراکز رشد و نوآوری دانشگاه ها حرکت خوبی است و وزارت علوم از چنین برنامه های استقبال خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ذوالفقارزاده در مراسم اختتامیه اولین کمپ آموزشی رویداد ملی نوآوری مشارکت های اجتماعی (نما) که با حضور مدیرکل مشارکتهای اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، معاون امور بانوان استانداری، مدیرکل سیاست گذاری فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، معاون پژوهشی دانشگاه تبریز، رییس مرکز رشد دانشگاه و جمعی دیگر از مسئولین برگزار شد در خصوص برگزاری رویداد نما به عنوان یک رویداد بین دستگاهی گفت: در رویداد نما همکاری خوبی بین وزارت ورزش و جوانان و وزارت علوم شکل گرفت و امیدورایم این سرآغاز همکاری های بعدی و ایجاد زمینه های لازم برای حضور جوانان در عرصه های اجتماعی باشد.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه مفتخریم میزبان برگزاری اولین کمپ آموزشی رویداد نما در دانشگاه تبریز بوده ایم گفت: اولویت اصلی ما دردوره جدید نوآوری اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی قشر دانشجو و دانش آموخته و بویژه جوانان دانشجو است که رویداد نما این فرصت را فراهم می کرد و شناسایی دانشجویان کنش‌گر و مستعد از طریق رویدادهای این چنینی و اتصال آنها به مراکز رشد و نوآوری دانشگاه ها حرکت خوبی است و وزارت علوم از چنین برنامه های استقبال می کند.
وی افزود: امروز در نظام حکمرانی و اداره کشور با مسائلی روبرو هستیم که برای حل آن گریزی جز استفاده از بدنه جوانان کشور نداریم و در واقع استفاده از بدنه جوانان کشور در موضوعات مختلف جامعه یک انتخاب نیست بلکه یک ضرورت است.
رویداد مشارکت اجتماعی نماذوالفقارزاده تاکید کرد: بدنه حاکمیت باید به جوانان میدان دهد و آنها را وارد عرصه کنشگری و اثرگذاری در حل مسائل امروز و آینده جامعه کند.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم به ظرفیت وزارت علوم در ارتباط با این موضوع اشاره کرد و اظهار داشت: بخش عمده ای از قشر جوان دانشجو و یا دانش آموخته هستند و این ظرفیتی است که در اختیار وزارت علوم است و فرصت خوبی از این طریق در اختیار ماست تا به این قشر دانش آموخته توجه کرده و به آنها میدان عمل بدهیم.
وی افزود: در معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و به طور خاص در دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم وظیفه خود می دانیم و در واقع اولویت اصلی دوره جدید است که به مبحث نوآوری اجتماعی و مسئولیت پذیری اجتماعی قشر دانشجو و دانش آموخته و بویژه جوانان دانشجو توجه کنیم تا نسبت به مسائل پیرامون خود مسئولیت پذیر شوند و همچنین تلاش کنیم فضا، فرصت و میدان کنشگری را برایشان فراهم کنیم.
ذولفقارزاده ادامه داد: بنابراین و در راستای تحقق این مهم از هر دستگاه و مجموعه ای که در این مسیر ما را همراهی کند استقبال خواهیم کرد و با آن دستگاه یا مجموعه با روی باز همکاری خواهیم داشت.
وی رویداد نما را از جمله این برنامه ها برشمرد و اظهار داشت: این رویداد توسط اداره کل مشارکت های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ارائه شد که این رویداد فرصتی برای کنشگری و اثرگذاری اجتماعی جوانان را فراهم کرده است و ما به عنوان دستگاهی که بخش عمده جوانان که شامل دانشجویان و دانش آموختگان است را شامل می شود و در راستای سیاست های خود از آن استقبال کردیم.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم عملکرد و ساختاررویداد نما را مثبت ارزیابی کرد و عنوان داشت: کنشگری وپرداختن به مسائل امروز و آیند کشور بدون تیم سازی، شبکه سازی و نوآوری ممکن نیست و رسیدن به این فرایند از طریق قشر جوان امکان پذیر است که همه این نکات در رویداد نما در نظر گرفته شده بود و منجر به همکاری خوب در این حوزه شد.
ذولفقار زاده همچنین در پایان از همکاری دانشگاه تبریز در برگزاری این رویداد قدردانی کرد و عنوان داشت: دانشگاه تبریز در برگزاری این رویداد همکاری موثر داشت و زحمات صورت گرفته در این راستا ارزشمند است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *