معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار داشت: فراخوان ثبت نام در رویداد ملی نوآوری در مشارکت‏‏‌های اجتماعی (نما) از سوی معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اعلام شد.

به گزارش صبح ساحل، مجتبی عامری سیاهوئی بیان داشت: گروه‌های رده سنی (۱۸ تا ۲۵ سال) می‌توانند ایده های خلاقانه خود در جهت توسعه مشارکت های اجتماعی را ارائه دهند.

وی گفت: رویداد ملی (نما) رویدادی است که تلاش می کند برترین ایده های جوانان در حوزه مسائل اجتماعی و پاسخ های مناسب برای حل آن را با رویکرد افزایش مشارکت اجتماعی شناسایی و معرفی کند.

عامری بیان داشت : هدف از برگزاری این رویداد ملی  فعال سازی جوانان نوآور در قالب گروه های کاری، و سوق دادن آن ها به سمت مشارکت اجتماعی و همچنین استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: رویداد ملی نوآوری در مشارکت‏‏‌های اجتماعی (نما) سعی دارد بستری فراهم کند تا جوانان بتوانند ایده های خود را در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و سپس با بررسی کارشناسی برترین ایده ها شناسایی و در اردوهای توانمندساز منطقه ای دعوت شوند.

عامری   گفت: رویداد (نما) مخصوص جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله‌ای است که در قالب گروه های ۳ الی ۵ نفره و با برخورداری از دغدغه و مسئله مشخص می خواهند.

ایده های نوآورانه خود را در راستای توسعه مشارکت های اجتماعی به بلوغ رسانده و به ورطه عمل برسانند.

وی افزود: اسامی پذیرفته‏‌شدگان نهایی رویداد ملی (نما) پس از غربالگری در تاریخ ۳۰ خردادماه اعلام خواهد شد.

عامری  اظهار داشت: رویداد ملی (نما) در قالب سلسله ‏کمپ‏‌های مسئله تا ایده در پنج پهنه جغرافیایی کشور در استان های آذربایجان شرقی، گلستان، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه و اصفهان به ترتیب در ماه های تیر، مرداد، شهریور، مهر و آبان ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد : در این کمپ‌‏ها، مسیر حل مشکلات اجتماعی به طور تخصصی از گذرگاه مشارکت‏های اجتماعی مورد بررسی قرار می‏‌گیرد و با بهره‏‌گیری از روش‏ها و ابزارهای حوزه خلاقیت و نوآوری و همچنین با تکیه بر اصول نوآوری آموزشی، فرایند یادگیری و خلق نتایج برای مخاطبین به فرایندی جذاب و عملی تبدیل می شود و مخاطبان به سوی تولید ایده‏‌های سرمایه‏ پذیر قابل قبول هدایت می شوند. کلیه گروه های جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال چه در قالب سمن، گروه های دوستانه و… که ایده ای نو در حوزه مسائل اجتماعی دارند می‌توانند از طریق درگاه namaevent.com در رویداد نما ثبت نام کنند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *