سومین پهنه رویداد ملی «نما» ( نوآوری مشارکت‌های اجتماعی ) با هدف فعالسازی جوانان نوآور در قالب گروه‌های کاری و سوق دادن آنها به سمت مشارکت اجتماعی با حضور هفت استان کشور به میزبانی کرمانشاه امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، در آیین آغاز به کار این رویداد که ۱۶ تیم ۲ تا پنج نفره از استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان، لرستان، خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد حضور داشتند، در آغاز این مراسم مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با قدردانی از برگزار کنندگان این رویداد ملی در حوزه مشارکت های اجتماعی تصریح کرد: امیدواریم این رویداد زمینه لازم برای استفاده از دانش و نیروی جوانی در مواجهه با مسائل اجتماعی فراهم کند  و راهی برای ورود ایده‌های نو در عرصه‌های مدیریتی باشد.

منوچهر حاتمی به  راهکارهایی مبتنی بر پایداری و اثر طولانی مدت که در قالب طرح های مختلف در این رویداد برای حل مشکلات اجتماعی ارایه می شود اشاره کرد و افزود: جوانان به عنوان موتور محرکه پیشرفت و تعالی هر جامعه می‌توانند با مشارکت خود در آبادانی کشور زمینه رشد روز افزون جامعه را در تمام زمینه ها فراهم سازند.

وی گفت: جمعیت جوان یکی از اصلی ترین مولفه های توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی جوامع به شمار می‌رود و نقش حیاتی و موثری را در رشد و پیشرفت یک کشور ایفا می‌کند.

حاتمی تاکید کرد: در کشور ما همواره این دیدگاه مهم وجود داشته که جوانان آینده سازان جامعه هستند از اینرو توجه به نظرات و ایده های آنان در کنار شناخت نیازهای‌شان از اولویت های اساسی و مهم است.

در ادامه این مراسم احسان ماکویی رییس اداره توسعه و مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، هدف از برگزاری این رویداد را فعالسازی جوانان نوآور در قالب گروه های کاری و سوق دادن آنها به سمت مشارکت اجتماعی و همچنین استفاده از خلاقیت، دانش و توانایی نسل جوان در مواجهه با مسائل اجتماعی جامعه عنوان کرد.

وی افزود: این رویداد سعی دارد بستری فراهم کند تا جوانان بتوانند ایده‌های خود را در خصوص مسائل مختلف اجتماعی، رفع مشکلات موجود و بهبود فرایندهای اجتماعی مطرح کنند و سپس با بررسی کارشناسی برترین ایده ها شناسایی و در اردوهای توانمندساز منطقه‌ای دعوت شوند.

ماکویی این کمپ آموزشی را فرصتی مغتنم برای جوانان جهت ارایه طرح‌های خود جهت کمک به پیشرفت و تعالی جامعه دانست و اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان که تنها نهاد صادر کننده مجوز برای تشکل های جوانان در کشور است به تیم های حاضر در این رویداد که طرح های آنان کاربردی بوده و برتر شناخته شود در کمتر از یک ماه مجوز تاسیس تشکل خواهد داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *