رویداد نما

سوالات متداول

رویداد نما چیست؟

رویداد نما (نوآوری مشارکت اجتماعی) با هدف جذب جوانان نوآور به سمت مشارکت اجتماعی در قالب سلسله بوت‏ کمپ‏ های تخصصی مسئله تا ایده در مناطق مختلف كشور اجرا می شود؛ در نهایت گروه های برگزیده برای سرمایه گذاری معرفی می شوند. 

بوت کمپ چیست؟

بوت‏ کمپ نوعی فعالیت گروهی است که در حوزه‏ های متفاوت شغلی وجود دارد و معمولا در قالب کارگاه‏ هایی با ظرفیت ‏های متفاوت تشکیل می‏ شود. بوت‏کمپ‏ ها دوره‏ های فشرده‏ ای هستند که افراد را برای ورود تخصصی به حوزه‏ های ماموريتی آماده می‏ کنند و از طریق ایجاد چالش ‏های متفاوت به افراد کمک می‏ کنند تا توانایی خود را در حوزه کاریشان بالا ببرند. 

نوآوری اجتماعی یعنی چه؟

در یک عبارت: نوآوری برای حل مسئله اجتماعی. نوآوری‏ های اجتماعی راهکارهای مبتکرانه برای حل مشکلات اجتماعی هستند که نسبت به راهکار‌های قبلی اثربخش‌تر، کاراتر و پایدارتر بوده و به جای افراد برای کل جامعه ارزش و منفعت خلق می‌کنند‌. در حقیقت، نوآوری‏ های اجتماعی به راهکار‌ها، استراتژی‌ها و یا مفاهیمی اطلاق می‌گردد که مشکلات و نیازهای جامعه را نسبت به راهکارها و روش‌های قبلی به شیوه مناسب‌تری برطرف می‌کنند. نوآوری ‏های اجتماعی، آرمان جمعی ما را با بهره‌وری و دانش فنی چگونگی انجام کار ترکیب کرده و باعث می‌شوند ما به تغییر موثر در جامعه امیدوار شویم. 

نوآوری در مشارکت اجتماعی چیست؟

رکن مهمی که اساس فعالیت های اجتماعی را شکل می دهد، لزوم درگیر کردن مردم و کسب مشارکت از آنهاست. ما به دنبال این هستیم که با خلق و توسعه راهکارهای نوآورانه، به این نوع مشارکت کمک کنیم تا بتوانیم با توسعه همیاری های مردمی به روند حل مسائل و مشکلات اجتماعی، سرعت بخشیم.

این رویداد مخصوص چه افرادی است؟

اینجا فقط جوانان علاقه مند به نوآوری جدی گرفته می شوند! این رویداد مخصوص افراد 18 تا 25 سال که دانشجو یا فارغ التحصیل هستند و در ذهن خود یک مسئله اجتماعی دارند طراحی شده است. ما خوشحال می شویم میزبان افراد دغدغه مند که تجربه ی مشارکت اجتماعی (مثل عضویت در انجمن ها، هیئت ها، NGO ها و..) دارند باشیم .

ارائه ی مسائل و راهکارها حول چه محورهایی هستند؟

آسيب‏ های اجتماعی

کارآفرینی اجتماعی و اشتغال ‏پذیری

نیکوکاری و فعالیت ‏های جهادی

سلامت اجتماعی (جسمی و روحی)

جمعيت و خانواده

محیط زیست

گفتمان دینی و جهاد تبیین

نشاط و اوقات فراغت

میراث فرهنگی و گردشگری

سبک زندگی ایرانی - اسلامی 

در این رویداد چه چیزهایی را یاد میگیریم و چه میکنیم؟

- مبانی تيم ‏سازی و مديريت تيم

- تفکر خلاق و تفکر طراحی

- مدل کسب ‏و کار

- تحقیقات بازار

- روش‏ های تأمین مالی و مدل‏ های درآمدی

- کار عملی بر روی ایده‏ های تیمی، مشاوره و منتورینگ

اگر در فرایند ثبت‌نام مشکل داشتیم یا سوالی داشتیم از کجا می‌توانیم بپرسیم؟
راه های ارتباط با دبیرخانه در زبانه تماس با ما قرار گرفته است.
خانه سوالاتارسال طرحتماس با ما