انفاق امروزه در میان مردم اوکراین برداشت بسیار مثبتی دارد. آنها آن را به عنوان یک کار خوب / کمک به کسانی که خود را در شرایط دشوار زندگی می بینند درک می کنند. توجه به این نکته حائز اهمیت است که اقداماتی مانند بخشش برای بدنام کردن و تبلیغات به طور مبهم درک می شود. از یک سو، این نوع بخشش‌ها ملاک ایثار را ندارند; از سوی دیگر آگاهی عمومی نسبت به خیریه را ارتقاء می دهند و این پدیده را ترویج می کنند. ناشناس بودن در بخششهای غیرکلان بسیار مهم است، زیرا تبلیغات می تواند ذینفع را در موقعیت نامناسبی قرار دهد.

عدم آگاهی یکی از دلایل اصلی عدم اعتماد و همکاری بین جامعه و بخش خیریه است. اصطلاح «فرهنگ بخشش» دارای سه جزء زیر است:

1-آداب انفاق – قوانین بخشش

2-جایگاه انفاق در جامعه، محبوبیت آن، گنجاندن آن در دیدگاه‌ها، آموزش‌ها، سنت ها

3-اصول عملکرد خیریه (شفافیت، صداقت، پاسخگویی، کنترل، اطلاع رسانی)

نگرش نسبت به خیریه: می‌توان نتیجه گرفت که جامعه اوکراین هنوز معتقد است که خیریه باید در درجه اول «مبارزه با آتش‌سوزی» باشد تا پایه‌گذاری توسعه آینده. اگرچه برخی تغییرات در این راستا هنوز وجود دارد. با وجود همه‌گیری کووید-19، درک اهمیت و ضرورت خیریه تغییر نکرده است. این ممکن است به دلیل این واقعیت باشد که در سال های گذشته جامعه اوکراین با چالش های فعال مرتبط با جنگ و نیاز به ادغام تعداد زیادی از آوارگان داخلی مواجه بود.

-جامعه اوکراین در سال 2021 در ارزیابی گسترش انفاق و تقاضای آن چه تغییری کرده است؟تجربه مبارزه با همه‌گیری منجر به آگاهی روزافزون در مورد اهمیت هدایت کمک‌ها به عملکرد سیستم مراقبت‌های بهداشتی (که بعداً به بسیاری کمک خواهد کرد)، در مقابل کمک مستقیم به یک فرد خاص شده است. تقاضا برای حمایت از آموزش و علم افزایش یافته است

-بخشنده‌های اصلی در اوکراین؟ یک فرد معمولی همچنان بخشنده اصلی در اوکراین است. موسسات خیریه رتبه دوم را در این رتبه بندی به خود اختصاص داده اند. نتایج تجزیه و تحلیل نشان می دهد که مردم بنیادهای خیریه را به عنوان “آخرین راه حل” می دانند که می تواند به سرعت مقدار قابل توجهی را جمع کند و اولین گزینه‌ی آنها برای کمک خانواده است. رویه های بوروکراتیک برای ثبت کمک و همچنین فقدان اطلاعات در مورد بنیادهای خیریه، شکل، و اصول کار آنها (ممکن است مشخص نباشد از کجا و چگونه می توان کمک دریافت کرد)، عوامل بازدارنده هستند.

-دلایل و موانع انفاق ارائه شده است

-انفاق آنلاین: برای جوانان زیر 35 سال که به آخرین فناوری‌ها تسلط دارند و محیط دیجیتال را فضایی طبیعی برای ارتباطات و زندگی می‌دانند. افراد مسن هنوز یک مانع روانشناختی در انفاق آنلاین دارند.

-تصویری از بنیادهای خیریه در اوکراین: در حال حاضر علاقه مندی مردم به فعالیت موسسات خیریه کمتر از حد متوسط است (شاخص 2.24 از 5). میزان اعتماد به موسسات خیریه نیز در حد متوسط است (امتیاز 2.66 از 5 امتیاز ممکن). تصویر بنیادهای خیریه در اوکراین مبهم است و وضعیت در دو سال گذشته به سمت بهتر شدن تغییر نکرده است.

-اعتماد به فعالیت های بنیادهای خیریه را می توان از طریق ارائه‌ی مزایای انفاق، گزارش مالی شفاف و قوانین دریافت کمک افزایش داد. به همین دلیل، شهرت بنیاد (اعتماد به موسس آن، توصیه آشنایان و مدت زمان حضور آن در بازار) و وجود اطلاعات فعالیت‌های بنیاد در رسانه‌ها نیز مهم است.

-اکثریت قریب به اتفاق اوکراینی ها رسانه های اجتماعی را ترجیح می دهند و تلویزیون ملی را در رتبه دوم و اینترنت را در رتبه سوم برای دستیابی به منابع اطلاعاتی در مورد فعالیت های سازمان های خیریه می‌دانند. کانال های تلویزیونی محلی نیز می توانند بسیار موثر باشند.

-ویژگی‌های یک انفاق‌کننده معرفی شده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *